Пряма або кутова кухня

Пряма або кутова кухня

Прямі та кутові кухні

Для кухні з невеликою площею дизайнери радять прямі кухні. Планування такої кухні можна побачити в Інтернеті. Можна зробити замовлення фахівцям меблевого виробництва.

                     Переваги прямого планування для невеликої кухні

• Різноманітність варіантів розташування, які підійдуть для будь-якого метражу кухні.

• Ціна запитання. Прямі планування кухонь завжди коштують дешевше, ніж кутові.

• Логічний підхід до планування кухні. Навіть крихітну площу приміщення можна зробити багатофункціональною.

• Гамма забарвлення кухонного гарнітуру. За допомогою кольору можна зорово збільшити площу кухні.

Залежність планування приміщення від вибору кухні

Як правило, у процесі вибору кухні першочерговими питаннями є:

• розташування робочої зони;

• розташування робочої поверхні.

У першому варіанті можна віртуально уявити, як розподілити меблі кухні по одній лінії, а в другому варіанті, як розташовуватимуться всі зони відносно один одного. Коли всі зони розташовуються по одній лінії, послідовно одна за одною, створюється відчуття комфорту та затишку. Робочий трикутник перетворюється на єдину лінію, і він зручний в експлуатації.

                                           Що таке методичний (послідовний) рух

Цей рух відбувається по ланцюжку поступальних дій: • із зони холодильника до 1-ї зони, де розкладаються продукти; • від 1-ї зони переміщається до раковини (мийки); • із зони раковини у 2-у робочу зону, де миється посуд; • з 2-ї зони до зони приготування їжі.

Усі ці функціональні поверхні мають відстань від 40 до 80 сантиметрів.

                               Основні конструктивні особливості Г-подібних кухонь

Для невеликих кухонь виходом із положення стає кухня із прямим кутом. Цей кут із укороченою стороною дозволяє звільнити простір та отримати багатофункціональну робочу зону.

Існують різні варіанти кутових кухонних гарнітурів з дизайну. Розрізняють кілька переважних варіантів таких кухонь:

• І варіант. На подовженій стороні розташовуються навісні шафи, плита з духовкою, зона для приготування їжі, холодильник та інша побутова техніка. На короткій стороні встановлюють мийку та сушарку для посуду.

• ІІ варіант. З довгого боку розміщують мийку, обробну зону, газову плиту та витяжку, холодильник, мікрохвильову піч. З короткого боку можна встановити посудомийну машину.

• ІІІ варіант. Довга сторона пристосована для встановлення мийки та посудомийної машини, обробної поверхні, шаф та іншої побутової техніки. На короткій стороні встановлюють плиту з піччю та витяжкою.

Оптимальним вважається третій варіант.

Чим зручна Г-подібна кухня? Розміщуючи побутову техніку та гарнітур буквою Г, можна економити простір для їдальні, де встановлюють великогабаритний стіл та стільці. І не треба використовувати столи-Трансформери, що складаються.

Велика зручність Г-подібної кухні є комфортним робочим трикутником, де все знаходиться під рукою. Велика зручність Г-подібної кухні є комфортним робочим трикутником, де все знаходиться під рукою.

                                                    Кутова або пряма кухня

1) За вартістю кутовий гарнітур буде дорожче коштувати. Тобто це не економ-варіант.
2) Кутове миття заощаджує простір і візуально збільшує кухню.
3) Прямолінійний гарнітур виглядає ефектніше.
4) Пряма кухня – це проста та практична конструкція, яка не дозволяє накопичувати зайві предмети та речі на кухні. Це змушує позбутися захаращень на кухні.
5) Якщо в їдальні стоїть диван та фундаментальний обідній стіл, то краще підійде пряма кухня.

При виборі кухонного гарнітура доцільніше подати остаточний варіант. Можна пофантазувати при виборі варіантів кухонь і вибрати комбінований, коли кутові шафи – внизу, а прямі – вгорі.

Ми постаралися викласти найвагоміші «за» та «проти» кожного варіанту. Безумовно, потрібно спиратися на свої особисті переконання та на нюанси вашої квартири. В облік слід взяти ще кілька моментів, які дозволять вам визначитися, як краще розмістити кухню:

Пряма кухня – це мінімалізм. Якщо ви не проводите цілими днями біля плити і не збираєтеся зберігати в гарнітурі речі, такий варіант значно звільнить вам простір.

Найвагомішим нюансом кутової кухні є її вартість. Якщо ви готові інвестувати у комфорт – розглянути варіант потрібно однозначно.

Якщо в приміщенні стоїть, наприклад, софа і громіздкий стіл, візуально буде гармонійніше виглядатиме прямолінійна конструкція.

Якщо приміщення для приготування їжі у вашому випадку є прохідним, краще розглянути проект кутової кухні. Щодо інших важливих технічних моментів рекомендуємо ознайомитися з нашою статтею – Помилки при замовленні кухонь.

 

Share