Пандемія коронавірусу закінчиться

Пандемія коронавірусу закінчиться

Глава ВООЗ: пандемія коронавірусу закінчиться  якщо вдасться покінчити з вакцинною нерівністю

Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейєсус заявив, що 2022-й може стати останнім роком пандемії коронавірусу, але тільки за умови, якщо країнам світу вдасться покінчити з несправедливістю та нерівністю при розподілі вакцин.

У своєму зверненні Гебреєсус назвав причиною появи нового варіанта ковіда "Омікрон" "вузький націоналізм і створення надмірних запасів вакцин деякими країнами". ВООЗ неодноразово критикувала багаті держави світу, які останнім часом пропонують своїм громадянам робити треті щеплення-бустери, тоді як у багатьох регіонах значна частина населення не отримала першої дози вакцини.

На думку глави ВООЗ, такий підхід створив "ідеальні умови для появи "Омікрона". "І чим довше порушуватиметься принцип справедливості, тим вищий ризик подальших змін цього вірусу, які ми не можемо ні запобігти, ні передбачити", - сказав Гебрейєсус.

На думку експертів, нові мутації вірусу виникають в умовах його активного поширення, коли заражається дедалі більше людей у ​​різних країнах світу. Спалах "Омікрона" призвів до різкого стрибка захворюваності у світі, але за попередніми даними, цей варіант призводить до менш важкого перебігу хвороби та інфіковані значно рідше виявляються у лікарнях.

Тим не менш, влада країн світу повідомляє, що через велику кількість хворих і змушених самоізолюватися співробітників порушується робота різних державних і приватних служб, у тому числі авіатранспорту, охорони здоров'я, поліції та пожежників. В останні дні через "Омікрон" було скасовано тисячі авіарейсів по всьому світу.

Гебрейєсус зазначив, що за три роки пандемії світ розробив безліч інструментів проти ковіда, у тому числі зроблено понад 8,5 млрд щеплень, що допомогло врятувати мільйони життів. "Зараз, в нас  третій рік пандемії, я впевнений, що це буде рік, у якому ми покінчимо з нею, але тільки якщо ми зробимо це разом, - заявив глава ВООЗ. - Якщо ми покінчимо з несправедливістю, ми зможемо покласти її кінець пандемії".

Раніше ВООЗ поставила завдання вакцинувати щонайменше 40% населення у всіх країнах світу, проте здебільшого країн Африки ця мета не виконана. Наразі організація вважає, що для закінчення пандемії необхідно до кінця 2022 року вакцинувати 70% жителів планети.

 

Share