З якого дерева вибрати меблі

З якого дерева вибрати меблі

Породи дерева і їх відмінності

На даний момент існує велика кількість сортів дерева з яких роблять меблі. Всі вони розрізняються своєю щільністю, жорсткістю, фактурою та іншими характеристиками. Кожен матеріал має різну щільність, від якої залежить зносостійкість, довговічність і міцність. Деревина поділяється на чотири типи щільності: м'яка, середня, тверда і надтвердих. Саме деревина середньої щільності поєднує в собі оптимальні характеристики для створення меблів і адекватну ціну.

Від ступеня щільності деревини безпосередньо залежить також складність обробки матеріалу, що впливає на підсумкову вартість меблів. М'які породи деревини використовують для декоративних деталей і елементів фасаду. Деревина середньої твердості є універсальним матеріалом для виготовлення меблів. Тверде дерево застосовується для несучих підстав конструкцій. А з надтвердої деревини роблять меблі для приміщень з екстремальними коливаннями температури і рівня вологості.

М'які: кедр, ялина, вільха, сосна, липа. Середні і тверді: дуб, горіх, ясен, вишня, бук, клен, береза, модрина. Надтверді: карельська береза, акація, граб, тис, червоне дерево.
Серед усіх порід дерева, найбільше виділяється соснова, березова, букова, ясенова і дубова деревина. Саме ці матеріали поєднують в собі хороші експлуатаційні властивості, естетичність і збалансоване співвідношення вартості і якості. Крім того, дані породи дерева зустрічаються в наших широтах часто і добре піддаються обробці, що також позитивно впливає на співвідношення якості виробу і його вартості. У кожного сорту дерева є свої плюси і мінуси, з якими слід ознайомитися при виборі меблів.

Сосна - найпоширеніша порода хвойного дерева. Для виготовлення меблів використовуються дерева, які ростуть в піщаному грунті і на пагорбах. Така деревина відрізняється цікавим візерунком зрізу з яскраво вираженими, вузькими річними кільцями.

Матеріал має оригінальну буру серцевину. Колір самого дерева найчастіше кремовий або жовтий з червоними вкрапленнями. Згодом деревина набуває більш темний відтінок, завдяки чому вартість вироби з сосни зростає.

Переваги:
Соснова деревина є досить м'яким сортом дерева. Вона легко обробляється і при цьому не втрачає свої характеристики.
Завдяки вмісту смол і щільній структурі, соснова меблі не схильна до впливу вологи і грибка.
Завдяки вмісту смол і хвойному походженням, дерево має приємний запах.
Кошти, виділені деревом фітонциди благотворно позначаються на нервовій системі і атмосфері будинку.
Недоліки:
Погано переносить вплив великої ваги.
Від механічних ушкоджень на меблях можуть залишитися відколи або тріщини.

Береза-є самим екологічним матеріалом, який добре підходить в тому числі для виготовлення дитячих меблів. Має світлий відтінок, який надає виробу з даного матеріалу благородний і естетичний вигляд. Часто використовується в якості опорної конструкції для меблів з більш м'якого дерева.
Колір деревини - ніжно-молочний. Іноді зустрічаються більш темні і жовтуваті відтінки з блідо-рожевими вкрапленнями. Завдяки вузьким і численним річним кільцям, зріз дерева має цікавий, фактурний візерунок. Самому дереву властивий приємний, натуральний блиск, завдяки чому меблі з неї цікаво переливається при світлі.

Переваги:
Однорідна структура і щільність дозволяють березової меблів виділятися своєю міцністю і стійкістю до пошкоджень.
Завдяки нейтральному, пастельні відтінки, меблі з даного дерева здатна додати затишку будь-якому приміщенню.
Береза ​​може витримувати великі навантаження і не піддаватися деформації.
Її висока екологічність і гіпоалергенність дозволяють без побоювання використовувати березову меблі і добре позначаються на стані власників.
Недоліки:
Деревина боїться вологи. Березова меблі не підходить для використання в приміщеннях з агресивним вологим середовищем.
Піддається впливу шкідників, тому потребує додаткової виробничої просочення і обробки.

Дуб-матеріал, який частіше за інших використовується для створення меблів з деревного масиву. Гармонійне поєднання краси, практичності і надійності. Вважається однією з найбільш твердих порід дерева. Крім міцності, має цікавий малюнок зрізу і добре піддається штучному старінню.
Колір матеріалу сильно залежить від місця, де виросло дерево і його віку. Відтінки варіюються від світло-золотистого, до яскравого коричневого. Завдяки тому, що дерево добре піддається морению і штучного старіння, його колір може виділятися своєю оригінальністю і при цьому виглядати природно.

Переваги:
Незважаючи на високу міцність і в'язкість, распаренное дерево добре гнеться і обробляється.
Завдяки своїй унікальній фактурі і малюнку зрізу, часто використовується в якості заміни більш рідкісних сортів дерева.
Чи не схильний до дії вологи, шкідників і грибка, завдяки чому термін служби дубових меблів може скласти не одне десятиліття.
Без деформації може витримувати вплив великої ваги.
Недоліки:
Вартість матеріалу перевищує ціну його аналогів.

Ясень-своїми якостями нагадує дубове дерево. Виділяється своїм світлим відтінком і цікавою нейтральної фактурою. Добре підходить для інтер'єрів в класичному та нейтральному стилі. Завдяки щільному текстурі, стійкий до механічного впливу і може витримувати більшу масу.
Ясень славиться своїм насиченим відтінком і перлинно-сріблястим кольором з молочним або жовтим відтінками. Володіє приємним матовим блиском, завдяки чому меблі добре відбиває сонячне світло і красиво переливається.

Переваги:
Простота в обробці. Він добре гнеться і ріжеться. Завдяки цим якостям, з ясена можна створювати красиві предмети меблів з прикрасами і орнаментами.
Завдяки щільному і в'язкою структурі, ясен не схильний до виникнення сколів, тріщин і інших дефектів.
При тривалому використанні меблів і знебарвленні деревини колір змінюється зі світло-кремового на більш цікавий відтінок сивини.
Недоліки:
Складність в поліровці.
Уразливість до шкідників. Перед виготовленням меблів дерево потребує обробки антисептиками.

Бук-користується великою популярністю в меблевому виробництві. За своєю міцністю не поступається дубу і ясеню. Має цікавий малюнок зрізу і відрізняється приємною фактурою. Широко використовується як для виготовлення меблів, так і для різьблених декоративних елементів.
Буває різної кольорової палітри. Найчастіше, тон дерева варіюється від молочного відтінку, до бежево рожевого переливу. Зріз дерева володіє цікавим малюнком, з яскраво вираженими річними кільцями і стовбуровими шарами.

Переваги:
Висока міцність і щільність забезпечують надійність і тривалий термін служби меблів з даного матеріалу.
Не схильний до виникнення сколів і тріщин, добре сушиться і легко піддається обробці.
Оригінальна текстура і благородний зовнішній вигляд з переважаючими світлими відтінками роблять деревину бука оптимальним вибором для меблів в аристократичному стилі.
Практично не змінює природний відтінок при обробці просоченнями і лакуванні.
Недоліки:
Уразливість до впливу вологи. Букова меблі не рекомендується для використання на кухні або у ванній.
Що ще слід знати перед придбанням меблів з масиву дерева.

 

 

Share