COVID-19

COVID-19

Захворювання на COVID-19 може мати різний перебіг. Більшість інфікованих мають лише легкі або помірні симптоми й одужують без госпіталізації.

Найпоширеніші симптоми:
гарячка
сухий кашель
втома

Також можуть спостерігатися такі симптоми:
біль у м’язах і суглобах
біль у горлі
діарея
кон’юктивіт
головний біль
втрата нюху та смаку
висипання на шкірі, поблідніння пальців рук або ніг

Знання достовірних фактів і дотримання запобіжних заходів допоможуть вам захистити себе й оточуючих. Виконуйте поради місцевого органу охорони здоров’я.Як зупинити поширення COVID-19:
часто мийте руки милом і водою або використовуйте спиртовмісний антисептик для рук;
тримайтеся на безпечній відстані від усіх, хто кашляє або чхає;
вдягайте маску, якщо дотримуватися дистанції неможливо;
не торкайтеся очей, носа або рота;
під час кашлю або чхання прикривайте ніс і рот зігнутим ліктем або серветкою;
не виходьте з дому, якщо погано почуваєтесь;
якщо у вас лихоманка, кашель і вам важко дихати, зверніться до лікаря.

Щоб постачальник медичних послуг міг швидко направити вас у потрібний заклад охорони здоров’я, зателефонуйте йому заздалегідь. Так ви захистите себе й зменшите ризик поширення вірусів та інших інфекцій.

Маски

Маска перешкоджає поширенню вірусу від людини, яка її носить, до інших людей. Однак сама по собі вона не захищає від COVID-19, тому також потрібно дотримуватися дистанції та гігієни рук. Виконуйте вказівки місцевого органу охорони здоров’я.

На сьогодні не існує спеціальної вакцини або ліків від COVID-19. Зараз розробляються певні методи лікування, які потім будуть досліджуватися в клінічних випробуваннях. Всесвітня організація охорони здоров'я

Самолікування
У разі поганого самопочуття просто відпочивайте, пийте багато рідини та їжте поживні страви. Якщо можливо, залишайтеся в окремій кімнаті без інших членів родини та користуйтеся окремим санвузлом. Мийте та дезінфікуйте поверхні, яких часто торкаєтеся.

Перебуваючи вдома, ведіть здоровий спосіб життя. Правильно харчуйтеся, добре висипайтеся, будьте активними й спілкуйтеся з близькими телефоном або через Інтернет. У складні часи діти особливо потребують любові та уваги дорослих. Намагайтесь дотримуватися звичного розпорядку дня.

Під час кризи цілком нормально відчувати смуток, стрес або розгубленість. Вам може полегшати, якщо ви поговорите з тими, кому довіряєте, як-от із друзями й рідними. Якщо впоратися з негативними емоціями самостійно не вдається, зверніться до медичного працівника або психолога.

Докладніше читайте на сайті who.int
Переклад: SDL Inc. Інформація лише для ознайомлення. Зверніться за порадою до місцевого медичного закладу.
Медичні послуги
Якщо у вас виникли легкі симптоми COVID-19 і немає супутніх захворювань, дотримуйтесь режиму самоізоляції та зателефонуйте своєму лікареві або в інформаційну службу COVID-19, щоб отримати консультацію.

Якщо у вас з’явилися лихоманка, кашель і вам важко дихати, зверніться до лікаря. Спершу зателефонуйте.

Share